Začínáme spolu žít

Nad čím je dobré se zamyslet.

Jste připraveni na společné bydlení?

Vyberte, co je vám bližší.

Klidně si ráno počkám na koupelnu.

vs

Jsem rád pánem svého času.

Nevadí mi více hrnečků, plný věšák ani hromada bot.

vs

Jsem nervózní, když se můj byt plní dalšími věcmi.

Spaní ve dvou mě uklidňuje.

vs

Potřebuji svůj „spací prostor“.

Nudný pořad v televizi občas zvládnu.

vs

Televizní ovladač nikomu nepůjčuji.

Pusu nezavřu… prostě sdílím své zážitky.

vs

Klid a ticho jsou moji nejlepší přátelé.

Informace uvedené na internetových stránkách v jednotlivých životních situacích nemají charakter právních, daňových ani investičních rad či doporučení. Využití těchto informací je výlučně na uvážení a odpovědnosti daného uživatele.

My a peníze

Pořádek dělá dobré vztahy.

Kde a jak budeme bydlet

Koupě nového, rekonstrukce, nebo pronájem?

Více
Kde a jak budeme bydlet

Co je dobré zvážit
Pokud jeden z vás vlastní byt nebo dům, je zbytečné utrácet každý měsíc za nájem. Jestli v nemovitosti nechcete bydlet, můžete ji pronajímat a výdělek použít na splácení případné půjčky na nové bydlení.

Co může pomoct
Peníze na koupi bytu, rekonstrukci i výstavbu domu můžete získat s výhodnou hypotékou. Na co si dát pozor, jaké jsou kroky i podle čeho půjčku vybrat, se můžete podívat v našem Průvodci bydlením.

Chceme jeden účet

Jedeme v tom spolu se vším všudy.

Více
Chceme jeden účet

Co je dobré zvážit
Chcete mít každý svůj účet a třetí využívat společně? Nebo vám stačí jen jeden? Jaké výhody by měl mít? Kdo k němu bude mít přístup? Budete mít každý svou kartu? Udělejte si jasno, jak chcete společné finance spravovat.

Co může pomoct
Porovnejte si výhody účtů, ať víte, který je pro vás ten pravý.

Za co vybavíme domácnost

Každý talíř něco stojí, kde na to vzít?

Více
Za co vybavíme domácnost

Co je dobré zvážit
Každý něco přinesete do nové domácnosti, nebo koupíte vše nové? Řešením může být půjčka , protože ji splatíte za pár měsíců či let, zatímco vybavení si užijete déle. 

Co může pomoct
Berete-li si hypotéku, můžete k ní lehce získat i peníze na vybavení. Stejně tak poslouží i osobní úvěry na cokoli.

Spojíme si půjčky?

Jak ušetřit i několik tisíc měsíčně?

Více
Spojíme si půjčky?

Co je dobré zvážit
Věříte si natolik, abyste své dluhy spojili? Sloučením všech svých půjček s velkou pravděpodobností dosáhnete snížení splátek. Buďte k sobě upřímní, určitě ani jeden z vás nechce později objevit nesplacené půjčky druhého.

Co může pomoct
Splacení půjček v jiných bankách za vás lehce vyřídíme. Stačí, když nám přinesete potřebné dokumenty a my uděláme konsolidaci půjček.

Raději se pojistíme

Nebudeme zbytečně riskovat.

Více
Raději se pojistíme

Co je dobré zvážit
Lehce si zvyknete na dva platy, ale co když se jeden z vás zraní nebo bude nemocný? Není třeba panikařit, ale většinou platí, že čím dříve se pojistíte, tak méně platíte. Rozmyslete se, co je pro vás důležité a z čeho máte obavy. 
 
Co může pomoct
Existuje mnoho variant pojištění. Můžete si pojistit splácení úvěrů i kreditních karet nebo různě kombinovat životní a úrazové pojištění. Pokud chcete současně i peníze zhodnotit, je dobré využít investiční životní pojištění. 

Chceme šetřit

Máme velké plány a toužíme je zrealizovat.

Více
Chceme šetřit

Co je dobré zvážit
S čím vaše plány souvisí a kdy přesně budete peníze potřebovat? Týkají se bydlení, nákupu auta nebo cestování? Potřebujete peníze rychle nebo je můžete odložit a nechat delší dobu zhodnocovat?

Co může pomoct
Nevíte-li, kdy přesně budete finance potřebovat, můžete si začít pravidelně odkládat a investovat. Pokud vaše plány souvisí s bydlením, je ideální stavební spoření. Získáte státní příspěvek a při naspoření  i nižší částky lehce získáte překlenovací úvěr. Pokud už nějaké peníze máte, můžete je jednorázově investovat.

KOLIK STOJÍ RODINA?
O kolik se zvýší výdaje s příchodem nového člena?

Plánujeme dítě - kolik to bude stát 

Peníze nejsou všechno

Ať už dětem zaplatíte ty nejlepší školy a kroužky, nebo ne, bude pro ně vždy nejdůležitější čas strávený s vámi. A dětský úsměv znamená víc než všechny peníze světa.

Co se bude hodit

Stavíme dětský pokoj


Kolik to průměrně stojí
až 80 000 Kč

Více
Stavíme dětský pokoj

Co je dobré zvážit
Je vaše domácnost připravena na příchod nového člena? Potřebujete větší bydlení nebo rekonstrukci stávajícího? Nezapomeňte, že s časem poroste nejen dítě, ale i počet věcí, které potřebuje.

Jaké jsou možnosti
Peníze na rekonstrukci i koupi vybavení můžete získat s výhodnou půjčkou. Pokud plánujete větší přestavbu, můžete využít hypotéku. Na co si dát pozor při jejím výběru, se můžete podívat v našem Průvodci bydlením. Pořídili jste si dříve stavební spoření? Můžete použít úvěr ze stavebního spoření.

Kupujeme výbavu


Kolik to průměrně stojí
až 50 000 Kč

Více
Kupujeme výbavu

Co je dobré zvážit
Koupíte to nejnovější vybavení nebo se spokojíte s věcmi z druhé ruky? Kočárek, vanička, přebalovací pult, autosedačka… to vše se může vyšplhat až do desítek tisíc.

Naše tipy
Pokud chcete trochu ušetřit, podívejte se na bazary pro miminka. Na internetu jich je spousta a kamenný obchod najdete už skoro v každém městě. Na nákup výbavy můžete využít i půjčky nebo kreditní kartu.

Jídlo a oblečení


Kolik to průměrně stojí
tisíce za měsíc

Více
Jídlo a oblečení

Co je dobré zvážit
S dětmi se z vás stanou překupníci oblečení. Neustále budete vyměňovat větší za menší. Zvažte, jestli se vyplatí kupovat vždy nové. Množství jídla se bude jen zvyšovat, ale pokud zavedete domácí stravu, můžete ušetřit pěknou částku peněz.

Jaké jsou možnosti
Vždy v případě nedostatku můžete využít kreditní kartu nebo povolený debet. Půjčkám se raději vyhněte, jejich splacení trvá déle než spotřeba koupeného zboží.

Spoříme na budoucnost


Kolik to průměrně stojí
záleží jen na vás

Více
Spoříme na budoucnost

Co je dobré zvážit
Na co a kolik chcete dítěti naspořit? Uzavřete spoření na sebe nebo na dítě? Nezapomeňte, že pokud bude na jméno dítěte, může v dospělosti peníze kdykoli vybrat a vaše "spoření na studia" využít třeba k luxusní dovolené.

Jaké jsou možnosti
Nejčastějším řešením je stavební spoření a penzijní spoření, kde využijete státní příspěvek. Dítěti můžete také pravidelně investovat do fondů po menších částkách s výhodou dlouhého investičního horizontu. Další možností je dětský Spořicí účet Junior.

Dětský účet 


Kolik to průměrně stojí
vedení účtu 0 Kč

Více
Dětský účet 

Co je dobré zvážit
Vaše miminko asi nepotřebuje svůj účet hned od narození, ale vy ho můžete využít jako "kasičku". Ať se peníze, které babička přinese pro děti, neztratí v rodinném rozpočtu. Později k účtu můžou mít děti přístup a učit se hospodařit s penězi. 

Naše tipy

  • Na spoření pro děti od 0 let můžete využít Spořicí účet Junior.
  • Pro děti od 6 let a finanční vzdělávání můžete použít MůjÚčet Junior i s první platební kartou, na kterou si může dát vlastní obrázek.

Pojištění 


Kolik to průměrně stojí
záleží jen na vás

Více
Pojištění

Co je dobré zvážit
Budou děti zajištěné i v případě, že onemocníte nebo se vám něco stane? Zvažte, zda by vaše úspory pokryly vzniklou situaci nebo se chcete lépe připravit. 

Jaké jsou možnosti
Na výběr je z mnoha variant pojištění. Můžete si pojistit splácení úvěrů i kreditních karet, abyste měli jistotu v situaci, kdy by došlo k výpadku v příjmech. Nebo můžete kombinovat životní a úrazové pojištění. Pokud chcete současně i peníze zhodnotit, je dobré využít investiční životní pojištění.

Pojistit můžete i své děti - i u nich jde vybírat z mnoha variant. Pojistit je lze pro případ úrazu nebo nemoci nebo jde využít Investičního životního pojištění Brouček, kde budete rovnou dětem vytvářet rezervu pro start do života. 
Při sjednání životního pojištění můžete určit děti, jako obmyšlené osoby, tj. ty, kterým peníze připadnou, pokud by došlo k vašemu úmrtí.